Kovan Hakkında

/Kovan Hakkında
Kovan Hakkında 2017-02-27T10:47:38+00:00

2003 yılında kurulan ES Voleybol Spor Kulübü’nün kalıcı ve sürekli olmasını sağlamak üzere geliştirilmiş bir proje olan Kovan Spor Kültürü Merkezi, 2015 yılında ES Voleybol kurucularının ve bağışçılarının maddi destekleri ile hayata geçirilmiştir.

Halen Kovan Spor Kültürü Merkezi, ES Voleybol’a ev sahipliği yapmanın çok ötesinde, 0-18 yaş arası çocuk ve gençlere çeşitli spor branşlarında ve sporla da sınırlı kalmayıp çocuk – genç gelişimini destekleyen diğer alanlarda hizmet veren çok yönlü bir tesistir.

Bu tesis hem çocuklara çeşitli spor olanakları sağlayan yapısı ile sporu sevdirmeyi, hem çeşitli branşlardaki turnuvalar ve organizasyonlarla velileri sporun içine katmayı ve sadece sporcu adaylarına değil velilerine de spor kültürü aşılamayı amaçlamaktadır.

Spor yapan çocukların çok yönlü gelişimine zemin hazırlamak üzere drama, müzik, robotik eğitimi gibi farklı alanlarda da profesyonel eğitim veren birimleri barındıran Kovan Spor Kültürü Merkezi, bu yönüyle Türkiye’de benzeri olmayan bir yapı sunmaktadır.

Haftanın 7 günü saat 07.00 ile 24:00 arasında açık olan Kovan Spor Kültürü Merkezi, kızlarda ve erkeklerde her yıl Milli Takımlara sporcular veren ES Voleybol Spor Kulübü’ne hizmet verdiği gibi, profesyonel kulüplere, özel turnuvalara katılan veteran sporculara, şirketler ligine katılan takımlara ve diğer hobi gruplarına da kapılarını açarak hem spor salonu ve antrenör hizmeti sunmakta, hem de bünyesinde barındırdığı PT Akademi ile sporcu sağlığı konusunda destek vermektedir.